کاشت ابرو

فهرست مطالب

کلینیک کاشت ابرو در شهر پل سفید

کاشت ابرو طبیعی

کلینیک کاشت ابرو در شهر پل سفید و ابروها به عنوان قابی برای چشم‌ها، مرکز توجه صورت هستند؛ در زیبایی و شادابی صورت و نشان دادن احساسات افراد نقش دارند. علاوه بر ویژگی‌های زیبایی بخشی به صورت و چشم‌ها، ابروها نقش محافظتی نیز برای چشم‌ها دارند. در واقع آن‌ها از ورود اجسام خارجی و ذرات گرد و غبار و همچنین قطرات آب و باران به چشم جلوگیری می‌کنند. تارهای ابرو به صورت طبیعی حدوداً 4 ماه یکبار ریزش دارند. در برخی موارد این ریزش دائمی است و دیگر تار مو جدیدی جایگزین نمی‌شود و موی جدیدی رشد نمی‌کند. برخی از افراد نیز به صورت ژنتیکی دارای ابروهای کم پشت یا بدون مو هستند. در برخی افراد هم نیاز به دلیل اقدامات زیبایی نامناسب مانند تاتو ابرو و یا میکروبلیدینگ ابرو، نیاز به قرینه‌سازی ابروها وجود دارد. در چنین مواردی بهترین راه حل کاشت ابرو خواهد بود.

کاشت ابرو یک روش جراحی است که در آن از بیحسی موضعی استفاده می‌شود و جراح با استفاده از برداشت گرافت یا فولیکول‌های مو از ناحیه دهنده یا دونر به قسمت‌های خالی ابرو پیوند می‌زند.

کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و شادابی چهره شما دارد. اگر تصمیم به انجام کاشت ابرو دارید، پیش از هر اقدامی و صرف هزینه، وقت و البته تحمل دوران نقاهت به خوبی تحقیق کرده و نزد یک متخصص حرفه‌ای پیوند ابرو را انجام دهید. نمونه‌های قبل و بعد از کاشت ابرو را به دقت مشاهده کرده و سپس تصمیم گیری کنید.

کاشت ابرو

چرا باید کاشت ابرو را نزد دکتر امید شعبانی انجام دهید؟

همان‌طور که می‌دانید، تکنیک‌های مختلفی برای انجام عمل کاشت ابرو وجود دارند. هر یک از این تکنیک‌ها با توجه به شرایط بیمار اثربخشی متفاوتی بر روی فرد دارند. از سوی دیگر طراحی درست خط رویش مو، خصوصاً در ابرو، تأثیر بسیار زیادی در قدرت مانور فرد برای فرم‌دهی به ابروان خود دارد که تأثیری مستقیم بر زیبایی چهره خواهد داشت.

دکتر امید شعبانی نامی آشنا و قابل اعتماد در این حوزه است که با بیش از 30 سال تجربه موفق و بیش از 12 هزار پرونده کاشت مو و ابروی موفق را در کارنامه خود ثبت کرده است. بهره‌گیری از جدیدترین متدها و تکنیک‌های کاشت ابرو این اطمینان را برای همه بیماران به وجود می‌آورد که بهترین نتیجه را از عمل کاشت ابرو خود خواهند گرفت و نتیجه عمل طبیعی و ماندگار خواهد بود.

کاشت ابرو برای چه کسانی مفید است؟

عمل کاشت ابرو برای همه افرادی که به‌ طور ژنتیکی ابروهای کم‌ پشت و نازک دارند مفید است. علاوه بر این افراد، کسانی که به دلیل حوادث فیزیکی و جای زخم، تیک‌های عصبی یا داروهای شیمیایی بخشی از موهای ابروی خود را از دست داده‌اند هم می‌توانند با استفاده از پیوند ابرو، به رشد مجدد ابروها و آراستگی ظاهری خود کمک کنند. لازم به ذکر است که کسانی که تاتوی ابرو انجام داده‌اند و از ظاهر غیرطبیعی آن ناراضی هستند هم می‌توانند با انجام عمل کاشت ابرو، مجدداً ظاهری طبیعی و سالم به ابروان و چهره خود ببخشند. درباره کاشت ابرو روی تاتو بیشتر بخوانید.

کاشت ابرو

کاشت ابرو به چه کسانی توصیه نمی‌شود؟

هرچند که عمل کاشت ابرو تأثیر زیادی بر چهره و زیبایی افراد دارد، اما این عمل برای همه مناسب نیست. دسته اول از افرادی که باید از عمل کاشت ابرو اجتناب کنند کسانی هستند که از برخی داروهای شیمیایی استفاده می‌کنند. یکی از عوارض جانبی برخی از این داروها ریزش مو است. با توجه به این موضوع مادامی که فرد از این داروها استفاده می‌کند کاشت ابرو بی‌نتیجه خواهد بود و ابروها مجدداً دچار ریزش می‌شوند. این افراد باید چند ماه پس از پایان استفاده از این نوع داروها برای عمل کاشت ابرو اقدام کنند.

دسته دوم که به آن‌ها انجام عمل کاشت ابرو توصیه نمی‌شود، مادران باردار و شیرده هستند. علت این موضوع این است که استرس بارداری می‌تواند نتیجه عمل کاشت ابرو را تحت‌ تأثیر قرار دهد. از سوی دیگر، در بسیاری از موارد کم‌ پشت شدن یا ریزش ابرو در طول بارداری تنها به دلیل تغییرات هورمونی در طی بارداری رخ می‌دهد و پس از پایان این دوره مجدداً ابروها رشد طبیعی خود را خواهند داشت. به همین دلیل احتمال این که بیمار اساساً به انجام این عمل نیازی نداشته باشد بالا است و توصیه می‌شود که مادران باردار تا پایان این دوره برای انجام کاشت ابرو صبر کنند.

بانک کاشت ابرو کجاست؟

بانک کاشت ابرو، به ناحیه‌ای از بدن گفته می‌شود که فولیکول‌های مو از آن برداشته و به ناحیه مورد نظر ابرو پیوند زده می‌شوند. معمولاً از ناحیه پشت گوش و نزدیک به گردن برای کاشت ابرو به عنوان ناحیه اهدا کننده و بانک مو استفاده می‌شود؛ زیرا این بخش از نظر بافت و سرعت رشد، نزدیکی بسیار زیادی با موهای ابرو دارد. با این حال دیگر بخش‌های بدن مانند ساق پا و دست می‌توانند به عنوان بانک پیوند ابرو در نظر گرفته شوند اما اولویت، استفاده از موهای سر برای کاشت ابرو است. در برخی بیماران با شرایط خاص، مانند کسانی که دوره‌های شیمی درمانی را از سر گذرانده‌اند، ممکن است کیفیت بانک موی سر اجازه استفاده از این ناحیه را به عنوان بانک مو به پزشک ندهد. در این موارد است که از موهای دیگر نواحی می‌توان به عنوان بانک مو برای کاشت ابرو استفاده کرد.

کاشت ابرو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

خالی بودن ابروها از مو می‌تواند به صورت طبیعی وجود داشته باشد، یا به دلایل مختلف مانند تاتوهای نامناسب، اسکارها، ریزش بر اثر عوامل مختلف اتفاق بیفتد که در زیبایی صورت و حس اعتماد به نفس فرد بسیار تاثیرگذار می‌باشد. یکی از راهکارهای درمانی و زیبایی برای بازگرداندن ابروهای از دست رفته کاشت ابروست. کاشت ابرو می‌تواند زیبایی و پرپشتی طبیعی ابروها را به حالت طبیعی خود برگرداند.

درست مانند سایر روش‌های جراحی کاشت مو، کاشت ابرو شامل مراحل برداشت فولیکول‌های مو از محل دونر یا اهداکننده و پیوند آنها به محل گیرنده می‌باشد. کاشت ابرو یک عمل جراحی زیبایی است که باعث می‌شود ابروهای شما پرپشت‌تر و قرینه و بدون نیاز به آرایش، زیباتر به نظر برسند. ابتدا طراحی ابروها با توجه به معیارهای زیبایی شناسی و آناتومی صورت و استاندارد سازی و در نظر گرفتن سلیقه و نظر بیمار انجام می‌شود. برخی بیماران می‌خواهند ظاهر دقیق ابروهای خود را از سال‌های قبل تکرار کنند، در حالی که برخی دیگر می خواهند ابروهایی با شکل یا ضخامت متفاوت‌تری داشته باشند.

دو روش اصلی پیوند مو صرف نظر از محل پیوند مو(کاشت ابرو یا کاشت مو) وجود دارد: روش اول برداشت نواری یا FUT  و روش دوم استخراج واحد فولیکولی FUE می‌‌باشد.

این روش که با نام کامل Follicular unit extraction شناخته می‌شود، مزایای زیادی از جمله فقدان اسکار (جای زخم) خطی و زمان بهبودی سریع‌تر و دوران نقاهت کمتری دارد. در این روش نیاز است تا موهای سر در ناحیه‌ برداشت تا سطح پوست کاملاً کوتاه شود تا بتوان فولیکول‌های مو را به صورت تکی از پوست استخراج کرد. این کار به کمک میکرو پانچ‌ها انجام می‌شود. پانچ‌ها سوزن‌های ظریفی هستند که فولیکول‌های مو را به مراه کمی از بافت پوستی اطراف آن جدا می‌کند؛ سپس با پنست‌های مخصوص فولیکول‌ها به صورت تکی استخراج می‌شوند. از معایب این روش جهت پیوند ابرو کوتاه بودن موهاست که دیدی نسبت به جهت و خواب موها نمی‌‎دهد.

در برداشت نواری با نام کامل‌تر Follicular Unit Transplant یک نوار پوستی از پشت سر برش خورده و برداشت می‌شود. سپس این فلپ پوستی زیر میکروسکوپ با تیغ‌های جراحی تقسیم می‌شوند و فولیکول‌های مو جدا سازی می‌شوند تا برای پیوند آماده شوند. مزیت این روشِ برداشت فولیکول‌های مو در این است که فقط قسمتی که نوار پوستی برداشت می‌شود موها کوتاه می‌شود و بعد از بخیه کردن پوست موها یک دست باقی می‌ماند. در این روش فولیکول‌های مو تریم می‌شوند یعنی با فولیکول‌های ظریف‌تری از روش دیگر به دست می‌‌آید. همچنین از آنجا که در کاشت ابرو مشخص بودن خواب موها در طبیعی‌تر شدن نتیجه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، این روش برای کاشت ابرو مناسب‌تر است.

کاشت ابرو

کاشت ابرو طبیعی

بعد از اینکه مرحله برداشت فولیکول‌های مو انجام شد و موها دسته بندی شدند مرحله پیوند انجام می‌شود. بعد از طراحی و استفاده از بی‌حسی موضعی ناحیه عمل بی‌حس می‌شود. برای طبیعی‌تر شدن ابروها باید فولیکول‌های مو در زاویه درست طبق خواب طبیعی موها کاشت شود و از سوزن‌های ظریف جهت پیوند موها استفاده شود تا آسیب به فولیکول مو وارد نشده و اسکاری در ناحیه کاشت ایجاد نشود. بنابراین اگرچه کاشت ابرو در مراحل برداشت مانند کاشت موی سر می‌باشد اما در مرحله پیوند متفاوت است و نیاز به تجربه و تبحر بالایی دارد تا نتیجه نهایی طبیعی‌تر شود.

رشد ابروها بعد از کاشت

موهای پیوند شده به ابرو در ابتدا دچار به اصطلاح شوک می‌شوند؛ این شوک به دلیل جابجایی و نیز دستکاری‌های انجام شده باعث می‌شود. دقیقاً به دلیل همین شوک ایجاد شده، موها قبل از رشد وارد فاز ریزشی شوند. در این زمان که پوست در حال ترمیم زخم هاست دلمه‌هایی روی پوست و بین ابروها ایجاد می‌شود که باید از خارش و کندن آن خودداری شود تا به فولیکول‌های کاشته شده آسیبی وارد نشود. در این زمان جهت حفظ تمیزی ناحیه می‌توان با سرم نرمال سالین اسپری کرد و در هفته اول اجازه داد تا در هوا خشک شود.

از هفته دوم می‌‎توان بعد از اسپری کردن با یک شانه مخصوص ابرو با پرزهای نرم ابروها را با ملایمت شانه زد تا دلمه‌ها به مرور کنده شوند. بهتر است در این دوره یک ماهه که موهای ابرو در حال ریزش هستند از اصلاح آنها خودداری شود تا آسیبی به فولیکول‌های پیوند شده وارد نشود.  اما می‌توان با رعایت نکات مراقبتی دو هفته بعد از کاشت نیز ابروها را کوتاه کرد.

خارش ابروها بعد از کاشت

چند روز پس از جراحی پیوند ابرو، از نشانه‌های اولیه بهبود زخم بعد از کاشت ابرو، خارش در ناحیه پیوند یا اهداکننده است. دلیل ایجاد حس خارش در ابروها می‌تواند به چند دلیل باشد. بعد از پیوند فولیکول‌های مو در محل جدید، نیاز به ایجاد سوراخ‌های ظریفی در سطح پوست خواهد بود تا فولیکول‌ها در آن فیکس شوند. در طی پروسه ترمیم این زخم‌ها، گردش خون به ناحیه زخم افزایش پیدا می‌کند. همین گردش خون بالا در محل زخم با ایجاد قرمزی و التهاب در موضع همراه است. همچنین آزاد شدن مقداری هیستامین در محل زخم از علل ایجاد التهاب و قرمزی می‌باشد که کاملاً طبیعی است. از طرف دیگر ایجاد دلمه‌ها روی زخم‌ها و خشک شدن پوست نیز موجب ایجاد حس خارش می‌شود.

تراکم کاشت ابرو

به طور کلی در پیوند مو چه برای ابرو باشد و چه برای موی سر، زاویه قرارگیری گرافت‌های مو در تراکم نهایی کاشت بسیار موثر خواهد بود. با این وجود در بحث پیوند ابرو در کنار اهمیت تراکم ابرو، زیبایی و خواب طبیعی نیز بسیار مهم است. در واقع جهت انجام کاشت ابرو طبیعی لازم است موها با زاویه کمتری در پوست قرا بگیرند تا خواب بهتری داشته باشند. در نتیجه لازم است حتماً پیوند موی ابرو توسط بهترین دکتر کاشت ابرو تهران انجام شود تا گرافت‌های مو در زاویه مناسب و با خواب درست در ابرو کاشته شود تا در نهایت ابروها فرمی طبیعی داشته و حالت سیخ شدگی پیدا نکنند.

کاشت ابرو

آیا کاشت ابرو مادالعمر است؟

در پاسخ به این سوال ابتدا باید به این موضوع اشاره کرد که روش کاشت ابرو یک جراحی زیبایی دائمی محسوب می شود زیرا موهایی از ناحیه بانک مو برداشته می‌شوند که تحت تاثیر ریزش نیستند. در کاشت ابرو هم موها از ناحیه دهنده یا دونر برداشت می‌شوند که موهایی با رشد دائمی محسوب می‌شوند. اما نکته‌ای که وجود دارد عواملی است که در میزان ماندگاری کاشت ابرو دخیل هستند!

به طور کلی برای افرادی که به دلایلی مانند ژنتیک، آسیب، لیزر موهای زائد، تاتو و جراحی، دچار ریزش ابرو شده‌اند، کاشت ابرو بسیار مفید و نتیجه‌بخش است. جدا از عوامل التهابی یا بیماری‌های زمینه‌ای که پیوند را تهدید می‌کنند مهارت جراح نیز مهم است. زیرا پروسه برداشت فولیکول‌های مو تا مرحله نگهداری و پیوند باید با ظرافت تمام و بدون آسیب به آن‌ها انجام شود تا نرخ بقا بالا باشد و یک کاشت ابروی موفق انجام شود.

بعد از کاشت ابرو، به دلیل ایجاد شوک به موها در اثر جابجایی ابتدا موها دچار ریزش می‌شوند، این مسئله طبیعی بوده و جای هیچ نگرانی نیست. لازم است 1 تا 3 ماه به موهای کاشته شده فرصد داد تا بعد از این مدت، فولیکول‌های مو مجدداً وارد فاز رشد شوند و در نتیجه ابروهایی پرپشت و زیبا حاصل شود.

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو

بعد از انجام کاشت ابرو نیاز است تا دستورالعمل‌های بعد از جراحی به دقت انجام شود تا نتیجه مطلوب از جراحی حاصل گردد. تقریباً به همان اندازه که یک پیوند حرفه‌ای و تیم با تجربه در موفقیت کاشت ابرو سهیم هستند، انجام مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو نیز از همان درجه اهمیت بابت تاثیرگذاری در نتیجه نهایی، برخوردار است.

بعد از این جراحی، همانند هر عمل زیبایی و یا درمانی دیگر، لازم است یک سری مراقبت‌ها و دستورالعمل‌ها اجرا شود تا هم بهبودی سریعتر حاصل شود و هم نتیجه کاشت مطابق انتظار پیش برود. این دستورالعمل‌ها توسط دکتر کاشت ابرو اعلام شده و داروهای مورد نیاز نیز تجویز خواهد شد.

بعد از پیوند ابرو، لازم است هیچ گونه دستکاری با موهای کاشت شده انجام نشود تا موها به خوبی در جای خود ثابت شوند. در چنین مواقعی ممکن است از یک بانداژ برای حفظات بهتر از موهای کاشته شده استفاده شود. حتی اگر این بانداژ هم وجود نداشته باشد، حتماً باید از هرگونه دستکاری، خارش و ضربه وارد کردن به موها خودداری کرد. همچنین در مواقعی مانند تعویض لباس نیز باید مراقب بود که هیچ گونه تماسی با ابروها پیدا نکند. دوش گرفتن و تماس آب با ناحیه کاشت ابرو، می‌تواند خود سبب عفونتیا حتی تورم و در موارد خیلی شدید سبب پس زدن کاشت شود.

بعد از پیوند ابرو لازم است به تجویز پزشک داروهایی برای کاهش درد و نیز برای جلوگیری از عفونت مصرف شود.
علاوه بر این، باید به مدت یک هفته از مصرف داروهای حاوی آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کرد.
از مصرف کافئین، الکل، غذاهای تند، روغن ماهی، مصرف ویتامین سی تا یک روز بعد از جراحی، مولتی ویتامین مخصوصاً ویتامین E نیز باید خودداری کرد.

ممکن است تا چند روز خونریزی و یا خروج ترشحات از محل جراحی پیوند ابرو وجود داشته باشد. در صورت خونریزی با یک پارچه تمیز، در حدود 15 تا 20 دقیقه فشار محکمی به آن ناحیه وارد کنید. اگر خونریزی بیشتر از 15 دقیقه ادامه داشت با پزشک خود مشورت کنید.

تا 10 روز بعد از کاشت ابرو هر گونه تمرین‌های ورزشی که ممکن است سبب خونریزی شود نباید انجام دهید؛ از جمله دویدن، وزنه‌برداری و هرگونه فعالیت سنگین. همچنین برای برداشتن هر وسیله سنگینی از روی زمین حتما پشت خود را صاف کرده و در حالت نشسته این کار را انجام دهید تا سرتان به پایین خم نشود.

کبودی و ورم بعد از کاشت ابرو طبیعی است، با این وجود شدت آن در افراد مختلف متفاوت است؛ برای کاهش و کنترل تورم می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:
> در صورت تجویز داروتوسط پزشک حتماً آن را طبق دستور مصرف کنید.
> در 3 تا 4 شب اول بعد از عمل، در هنگام خواب، با زاویه 45 درجه سر خود را قرار دهید.
> از کمپرس سرد یا کیسه‌های یخ در زیر ابرو برای کاهش تورم استفاده کنید. این کار را به مدت 10 دقیقه هر 2 ساعت یک بار انجام دهید. دقت کنید که یخ را به طور مستقیم بر روی ابرو و اطراف آن نباید قرار دهید.
> اگر تورم حتی بعد از 3 روز به شکل قابل توجهی ادامه داشت، کمپرس سرد را قطع کرده و به کمپرس گرم تغییر دهید. (باید مطمئن شوید که خیلی داغ نباشد زیرا ممکن است پوست شما را بسوزاند). همچنین می‌توانید کمپرس گرم را داخل یک پارچه تمیز قرار دهید و استفاده کنید.
> هنگام استفاده از تلفن همراه و یا مطالعه سر خود را خم نکنید.

 تا 5 روز نباید ابروهای کاشت شده را دستکاری کرد.
> از یک اسپری سرم نرمال سالین می‌توان برای تمیز کردن ناحیه ابرو استفاده کرد. بعد از اسپری کردن باید اجازه داد تا در هوا خشک شود و دست نزد. در هنگام اسپری کردن باید دقت کنید که وارد چشم نشود.
> بعد از روز ششم می‌توانید به آرامی و در حد چند دقیقه ابروهای خود را ماساژ دهید. جالب است بدانید که از این زمان به بعد هیمن کار باعث نرم شدن و افتادن پوسته ها ( دلمه ها ) می‌شود. این کار را نباید بیش از حد و با فشار زیاد انجام داد.
> تا 3 ماه از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. در صورتی که بیش از 10 دقیقه در معرض آفتاب قرار میگرید حتماً از ضد آفتاب SPF 30 یا بالاتر و نیز محافظ‌های فیزیکی مانند کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید. بعد از 3 ماه کرم ضد آفتاب را در اطراف نواحی پیوند استفاده کنید و در انتهای روز بشویید.
> هنگام استفاده از عینک آفتابی، نباید عینک با ابروها برخورد داشته باشد.

 تا 4 هفته کامل از لوازم آرایشم مانند مداد، مرطوب کننده و هرگونه مواد آرایش را بر روی ابروی خود نباید استفاده کنید.
> در چند روز ابتدایی به چشم خود چشم بند نزنید.
> بعد از 3 تا 6 ماه می‌توانید ابرو را رنگ کنید.
> بعد از 6 ماه و 12 ماه از کاشت ابرو باید برای معاینه حضوری اقدام کنید.

جهت و خواب ابرو بعد از کاشت ابرو

احتمالاً شما هم تا به حال به این موضوع توجه کرده‌اید که جهت خواب ابرو در همه جای آن یکسان نیست؛ عموماً موهای تاج ابرو جهتی رو به بالا دارند و خواب موهای دم ابرو رو به پایین است. این مسئله اهمیت زیادی دارد که پزشکی که برای انجام پیوند ابرو به اومراجعه می‌کنید بتواند کاشت ابروی شما را مطابق با جهت و خواب طبیعی ابروهایتان انجام دهد. در غیر این صورت ظاهر ابروها نازیبا و نامرتب به نظر خواهد رسید.

البته تنها دلیل ظاهر نامرتب و یا سیخ شدن ابروها پس از انجام عمل کاشت ابرو، عدم دقت کادر پزشکی در جهت قرارگیری فولیکول‌ها نیست، بلکه در برخی از موارد جنس ضخیم و یا فر موهای فرد می‌تواند عامل ایجاد این حالت باشد. به همین دلیل است که معمولاً از موهای نازک و نرم پشت گوش برای پیوند به ابرو استفاده می‌شود که نتیجه، کاشت ابرو با خواب طبیعی داشته باشد.

تفاوت کاشت ابرو در خانم‌ها و آقایان

از نظر علیم و تخصصی هیچ تفاوتی بین کاشت ابرو آقایان و خانم‌ها وجود ندارد و همه مراحل فرآیند کاشت ابرو در میان این دو یکسان است. با این وجود ممکن است به دلیل این که عموماً موهای خانم‌ها تارهای نازک و ظریف‌تری دارد، ایجاد جهت و خواب درست در ابروهای کاشته شده خانم‌ها کار آسان‌تری خواهد بود. در مقابل برای آقایان، عموماً طبیعی بودن نتیجه کاشت ابرو از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است و با توجه به جنس ضخیم‌تر موهای آقایان، می‌تواند ایجاد نتیجه‌ای طبیعی درعمل کاشت ابرو آقایان چالش‌برانگیزتر هم باشد؛ با این وجود اگر نمونه‌های کاشت ابروی آقایان توسط دکتر نیلفروش زاده را مشاهده کنید، خواهید دید که به دلیل تخصص جراح، نتیجه کاشت ابروی مردان نیز بسیار طبیعی خواهد بود.

زمان و روش مناسب اصلاح ابروها بعد از کاشت

بعد از طی شدن دوره ریزش مو که حدود یک ماه است، فاز رشدی مو بین 1 تا 3 ماهه اول شروع می‌شود و این زمان مناسب برای اصلاح ابروهاست. اگر رشد ابروها زیاد بود می‌توان دو هفته بعد از کاشت نیز با احتیاط اقدام به کوتاهی موها کرد. اما اصلاح ابروهای کاشت شده با ابروهای عادی در ماه‌های اول متفاوت است و بهتر است با رعایت نکات مراقبتی انجام شود. مهترین نکته عدم آسیب و ضربه به فولیکول‌های مو است. بنابراین استفاده از موچین و هر وسیله دیگری که باعث کنده شدن فولیکول‌ها می‌شود مجاز نیست. زیرا آسیب وارد شده می‌تواند دائمی بوده و مو مجدداً رشد نکند و حتی نیاز به ترمیم پیوند ابرو باشد. 

برای اصلاح موهای اضافی اطراف ابروها و فرم دهی به آنها بهتر است به جای استفاده از موچین از تیغ استفاده شود تا فولیکول‌ها آسیب نبینند. بهترین روش برای مرتب کردن و فرم‌دهی به ابروها استفاده از قیچی تیز و کوچک مناسب ابروها می‌باشد. ابتدا با شانه مخصوص ابرو موها به سمت بالا شانه شده و موهای اضافی قیچی شوند. این نکته را در نظر داشته باشید که کوتاه کردن بیش از حد موها نیز می‌تواند به فولیکول مو آسیب وارد کند!

عوارض کاشت ابرو

پیوند ابرو مانند هر عمل دیگری می‌تواند با برخی عوارض ناخواسته همراه باشد. البته لازم به ذکر است در صورتی که عمل پیوند ابرو خود را به پزشکی ماهر بسپارید این عوارض به کم‌ترین میزان ممکن تقلیل پیدا خواهند کرد. عوارض موقتی کاشت ابرو پوسته ریزی ابرو و ریزش ابروها هستند که به‌ مرور برطرف خواهند شد. برخی از عوارض ناخواسته و احتمالی کاشت ابرو که در صورت بروز آن‌ها بهتر است با پزشک خود تماس بگیرید شامل موارد زیر می‌شوند:

  • فولیکولیت
  • عفونت ابرو
  • خونریزی ابرو
  • رشد نامنظم ابرو
  • خواب غیرطبیعی و سیخ شدن ابرو بعد از کاشت
  • یکدست نبودن ابروهای کاشته شده با ابروهای قبلی

توجه کنید که سوزش و خارش، التهاب و قرمزی ناحیه ابرو پس از انجام عمل کاشت تا مدتی طبیعی است و تنها در صورت ادامه یافتن این علائم لازم است که بررسی‌های بیشتری برای رفع این موارد انجام شود. در صورتی که برای انجام پیوند ابرو به بهترین کلینیک کاشت ابرو در تهران مراجعه کنید، به دلیل تخصص جراحان آن کمترین عوارض را تجربه خواهید کرد.

ترمیم کاشت ابرو

در صورتی که عمل پیوند ابرو توسط پزشک متخصص انجام شود عموماً نیازی به ترمیم کاشت ابرو نیست. در واقع عمل ترمیم کاشت ابرو تنها در صورتی انجام می‌شود که به دلیل مشکلی در پروسه کاشت ابرو، ابرو دچار ریزش شده و یا به اصلاح فرم احتیاج داشته باشد (تمامی این موارد به تشخیص متخصص و جراح انجام می‌شود.)

سوالات متداول

در بیشتر موارد کاشت ابرو تنها در یک جلسه انجام می‌شود.

در طول عمل جراحی بیمار هیچ دردی را حس نخواهد کرد. هرچند برای این عمل بیمار بیهوش نمی‌شود اما به دلیل استفاده از بی‌حسی موضعی، این عمل به هیچ وجه دردناک نیست. پس از عمل ممکن است کمی جای زخم‌ها دردناک باشند اما این درد بسیار کم است و با مصرف داروهای مسکن ضعیف هم قابل کنترل خواهد بود. لازم به ذکر است که میزان این درد با توجه به تکنیکی که برای کاشت ابرو انتخاب می‌کنید و میزان موی مورد نیاز برای پیوند، متفاوت خواهد بود.

دوران نقاهت بعد از عمل کاشت ابرو تا حد زیادی به فرد و ویژگی‌های جسمی او بستگی دارد. با این حال در صورت رعایت مراقبت‌های لازم بعد از عمل کاشت ابرو و انجام دستورات پزشک، نهایتاً 1 الی 3 هفته بعد از عمل جراحی کاشت ابرو، زخم‌ها و محل کاشت کاملاً بهبود پیدا می‌کنند.  

معمولاً این گرافت‌ها از قسمت پشت گوش و یا پشت سر در نزدیکی گردن برداشته می‌شوند. البته قسمت‌های دیگر بدن را هم می‌توان به عنوان بانک مو در نظر گرفت اما ترجیح گرفتن این گرافت‌ها از قسمت سر است زیرا بافت و سرعت رشد آن نزدیکی بیشتری به موهای ابرو دارد.

کل فرآیند پیوند ابرو نهایتاً 2 الی 3 ساعت زمان می‌برد. در طول کل پروسه سر (قسمت بانک مو) و ابرو برای کاشت فولیکول‌های مو بی‌حس خواهد بود و انجام این عمل برای شما دردناک و آزاردهنده نخواهد بود.

بله، پیش از انجام عمل کاشت ابرو در دپارتمان کاشت ابروی دکتر ، شرایط بیمار سنجیده می‌شود و با توجه به ترجیحات فرد، وضعیت بانک مو و شرایط موی ابروی او، برای طراحی ابروها و انتخاب شیوه کاشت ابرو تصمیم گیری خواهد شد.

خیر، به هیچ وجه هیچ الزامی برای بیهوشی در طول انجام عمل کاشت ابرو وجود ندارد. معمولاً برای انجام پیوند ابرو از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود و بیمار در طول انجام عمل هوشیار است.

هزینه کاشت ابرو  به عوامل مختلفی بستگی دارد. این هزینه با توجه به روش کاشت ابرو و میزان فولیکول موی مورد نیاز متفاوت خواهد بود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

با انتخاب ستاره ها به مطلب امتیاز دهید!

4.7/5 - ( 6 رأی )

عضویت در خبرنامه

کلینیک دکتر امید شعبانی

به دوستان خود معرفی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در کلینیک زیبایی پرنسس ، زیباجویان می توانند انتظار طیف وسیعی از خدمات زیبایی و مراقبت از پوست را داشته باشند که توسط پزشک مجرب و بسیار ماهر ارائه می شود. این خدمات برای پاسخگویی به نیازهای زیباجویان و ارائه بهترین نتایج طراحی شده اند.

این کلینیک علاوه بر حضور پزشک پوست و مو که می تواند انواع بیماری های پوستی و ریزش مو را درمان کند، خدمات لیزر را با جدیدترین تکنولوژی برای از بین بردن موهای زائد و درمان بیماری های پوستی ارائه می دهد. خدمات لیزر این کلینیک با پیشرفته ترین دستگاه ها و تکنیک ها برای حداکثر کارایی و اثربخشی انجام می شود.

همچنین زیباجویان می توانند از خدمات زیبایی پوست و مو مانند جوانسازی و پاکسازی پوست با استفاده از جدیدترین تکنیک ها و تجهیزات، خدمات فیشیال، مزوتراپی مو، تزریق بوتاکس و فیلر و بسیاری از روش های درمانی دیگر بهره مند شوند. پرسنل کلینیک برای ارائه تجربه ای آرامش بخش و تجدید قوا به مراجعان بسیار دقت می کنند و به آنها احساس شادابی و اعتماد به نفس می دهند.

همچنین کلینیک زیبایی پرنسس به ارائه مشاوره و انجام پیکرتراشی و بادی کانتورینگ به روش لیپوماتیک با جدیدترین دستگاه ها توسط متخصصین مجرب می پردازد. این روش با رعایت کامل ملاحظات پزشکی و ایمنی انجام می شود و بهترین نتایج ممکن را برای مشتریان تضمین می کند.

کلینیک زیبایی پرنسس طیف گسترده ای از خدمات پوست، مو و زیبایی را به زیباجویان ارائه می دهد که با برخی از آن ها در وب سایت آشنا می شوید و این کلینیک را به مقصدی ایده آل برای هر کسی که به دنبال ظاهری زیبا و احساسی عالی است تبدیل می کند.

© 2024 All Rights Reserved

منو